TURİZM SANAT YAZAR GÖRÜŞ GİRESUN GÜNCEL GİRESUN İLÇELERDEN KARADENİZ GÜNCEL TÜRKİYE GÜNCEL YURTDIŞI GÜNCEL PROFES. SPOR AMATÖR FUTBOL TOPAL OSMANAĞA RÖPORTAJ VEFAT
Ana Sayfa > > Bisikletliler Karabulduk'a Hayran Kaldılar
Bisikletliler Karabulduk'a Hayran Kaldılar
Bisikletliler Derneği Giresun Temsilciliği her hafta sonu düzenlemiş oldukları gezilerine bir yenisini daha ekleyerek doğa ile iç içe akarsuların eşliğinde Keşap ilçesi Karabulduk beldesine çıktılar. ...
06-06-2011 23:50
0 Yorum
Haberi Yazdır
İlgili Haberler
Teşvik Vali Şahin'i Mutlu Etti
Trabzonlu İlk Sırayı Beğenmiyor..Son Sıradaki Giresun Ne Yapsın?
Artık Vakit Geldi,
Giresun'da 'Markalaşma ve İmaj Çalıştayı' Başladı
Kümbet’inTuristik Yolu İnşaatı Bitilmeye Çalışılıyor !

Bisikletliler Karabulduk'a Hayran Kaldılar

 

Giresunlu Bisikletliler, Dünya Çevre Günü Vesilesiyle Karabulduk’a gezi düzenlediler

 

Bisikletliler Derneği Giresun Temsilciliği her hafta sonu düzenlemiş oldukları gezilerine bir yenisini daha ekleyerek doğa ile iç içe akarsuların eşliğinde Keşap ilçesi Karabulduk beldesine çıktılar.

Düzenlenen etkinlik hakkında sitemize kısa bir açıklamada bulunan Şengül Kara Koç, “Dünya Çevre Günü olması nedeniyle Karabulduk beldesine düzenlemiş olduğumuz etkinlikten büyük keyif aldık. Özellikle günün anlamına istinaden bu bölgeyi seçtiğimizi belirtmeliyim. Gezi turuna katılamayan arkadaşlarımız fotoğrafları görünce çok şeyler kaybettiklerini anladılar. Karabulduk’un gerek yol eğimi gerekse de dere boyunca oluşan küçük şelaleleri ve tarihi köprüleri ile turizmde çok büyük bir yerinin olduğunu artık herkesin bilmesi lazım. Bize göre artık gezilecek görülecek yerler arasında Keşap’ın Karabulduk beldesi de önemli bir yer tutuyor” dedi.

 Karabulduk’un çok fazla turizm potansiyeline sahip olmasına rağmen beldede turizm adına sosyal tesisin olmamasına üzüldüklerini ifade eden Kara, “Umarım bu güzel vadi ve belde en kısa zamanda insanları buraya çekecek sosyal tesislere kavuşur” şeklinde konuştu.

 Bulancak’a bağlı Bozat beldesini örnek gösteren Kara, “Karabulduk’un şehir yapısı Bozat ile birbirine çok yakın. Bozat’ta yerel yönetimler sosyal tesislerin yapılmasına destek verip, sahil kentinde nemden bunalan insanları hafta sonu aileleri ile beraber doğa ile iç içe bölgelere çıkarmaya teşvik ediyorlar” şeklinde konuştu.

 Bu eşsiz doğa manzarası ile baş başa kalmak için ileriki dönemde tekrar bu bölgeye gezi düzenleyeceklerini söyleyen Şengül Kara Koç, “Okuyuculara küçük bir not olarak; Güzellikleri fotoğraflamaktan 1 saatte gideceğimiz yolu 3 saatte gittik” dedi.

 Haber: Erdal AVCI

  

Etiketler :
Bisikletliler Karabulduk'a Hayran Kaldılar -
06-06-2011 23:50
0 Yorum
Haberi Yazdır
YORUM YAZ
GÜNDEM
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Bitkisel ÜrünlerdoğalDoğal Alem
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© GİRESUN HABER AL
Kodlama : Networkbil.net