TURİZM SANAT YAZAR GÖRÜŞ GİRESUN GÜNCEL GİRESUN İLÇELERDEN KARADENİZ GÜNCEL TÜRKİYE GÜNCEL YURTDIŞI GÜNCEL PROFES. SPOR AMATÖR FUTBOL TOPAL OSMANAĞA RÖPORTAJ VEFAT
Ana Sayfa > GİRESUN GÜNCEL > Giresun'da Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı
Giresun'da Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı
Giresunlu gazeteciler, 10 Ocak "Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle Öğretmenevinde kahvaltıda bir araya geldi.Güne Vali Şahin de katıldı ...
09-01-2013 12:42
GİRESUN GÜNCEL
10 Yorum
Haberi Yazdır
İlgili Haberler
Osman Ağa Bir Kahramandır
GİRESUN VAKFI'NIN TRT'YE TOPAL OSMAN AĞA TEPKİSİ
KULOĞLU “GAZİ TOPAL OSMAN AĞA ”BİZİM BAŞTACIMIZDIR”
GİREBİ İLE DOMUZ AVI
ÖNCELİĞİMİZ MODERN VE EKSİKSİZ BİR KÖY

Giresunlu gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Öğretmenevinde kahvaltıda bir araya geldi.Güne Vali Şahin de katıldı..

 
Yaklaşık 50 basın mensubunun katıldığı kahvaltılı toplantıda gazetecilerle buluşan Vali Şahin, girişte tüm davetlilerin gününü kutladı.
 
Kahvaltıdan sonra Gazeteciler Derneği adına söz alan Bekir Bayram, demokrasinin olmazsa olmazı özgür hür basının, gazetecilerin bu anlamlı gününde bir arada olmalarına vesile olan Vali Şahin’e teşekkür ederek tüm meslektaşlarının Çalışan Gazeteciler gününü ve Vali Şahin ile tüm idarecilerin İdareciler gününü kutladı.
 
 
 
Vali Şahin önderliğindeki Valilik Basın Müdürü ve ekibine de teşekkür eden Bayram, Basın müdürlüğünün çalışmalarıyla Türkiye’de 1880 haberle bir ilki gerçekleştirdiğini ve ilimizin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirtti.
 
 
 
Vali Şahin’de konuşmasına 10 Ocak’ın hem İdareciler, Mülki Amirler Günü hem de Çalışan Gazeteciler Günü olduğunu belirterek iki anlamlı günün arifesinde Giresun basınıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
 
 
Bugünün 1961’de çıkan 212 Sayılı Kanunla gazetecilerin kendi haklarını belirledikleri gün olduğuna dikkat çeken Vali Şahin, “Çalışan gazeteciler bizler gibi kamu görevi yapan kişilerdir.
 
 
Bizler nasıl hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyorsak sizlerde kamu adına o hizmet aşkıyla çalışıyorsunuz. Gazetecilerin, internet medyası yazarlarının fikirleri bize yol göstermesi açısından son derece önemli. Sizleri kutluyorum.” dedi.
 
 
Gazetecilerin ne zor şatlar altında çalıştığını çok iyi bildiğini belirten Vali Şahin,” Giresun’da göreve başlayalı 20 ay oldu. Bu 20 ay içinde daire amirlerinin %80’i, kaymakamların da %70’i değişti. Çok iyi bir kadroyla Giresun’a ve Giresunluya hizmet için çalışıyoruz. Ekip olarak enerji dolu, iş yapan ve iş üreten bir ekibiz.Günümüzü gün etmek yerine dakikalarımızın bile kıymetini bilerek var gücümüzle çalışıyoruz. Ben de bu ekibin başında rehber olarak bulunmaktan son derece mutluyum” dedi.
 
 
Özel İdarenin hizmetlerine de değinen Vali Şahin, Özel İdarenin başı olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek, İl genel Meclis Başkan ve üyeleriyle de sıcak bir ilişki içinde çalıştıklarını söyledi. Ve Başkan ve Üyelere teşekkür etti.
 
 
“İyisiyle kötüsüyle 1 yılı geride bıraktık” diyen Vali Şahin, “2013 yılı Giresun’a hizmette damga vuracağımız, 2012’de sunulan yatırımların sonuçlarını göreceğimiz, mevcut yatırımlara yep yeni yatırımlar eklediğimiz bir yıl olacak. Giresun’a milletvekilinden, yerel yöneticilerine kadar herkesle birlik beraberlik içinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu birlik beraberliğe katkılarından ve hizmetlerinden dolayı başta Milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.
 
 
Bir yerde birlik beraberlik varsa iş alır başını yürür. 2 yıldır bizlerde bu birlik beraberlikle hizmet ediyoruz. Her şey yerli yerinde devam ediyor. Her kademede Giresun’da devletin varlığını hissettirdik. Gidilmedik köy bırakmamaya çalışıyoruz. Giresun’a gelmeden önce havaalanı, Eğribel geçidi ve çöp sorununu çözersen Giresun’un sorunlarının %80’ini çözersin demişlerdi. Bizde bu 3’ünüde gerçekleştiriyoruz.”şeklinde konuştu.
 
 
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün çalışmalarına da değinen Vali Şahin, “Valiliğimizdeki 5 arkadaş sizlere haber yetiştirmeye çalışıyor. Dile kolay senede 1880 haber. Arkadaşlarım ciddiyetle sizlere haber yetiştirmeye çalışıyor. Özverili çalışmalarından dolayı Müdür ve ekibini kutluyorum. 5 dilde haber yapan Valilik sitemizde bu yıl haberlere görüntülü haberde ekleyip sizlere sunacağız. Buda emek ister. Bu başarılı ekibin bununda üstesinden başarıyla geleceğine inancım tam” şeklinde sözlerini tamamladı.
 
 
Ardından Vali Şahin, basın mensuplarının dilek ve temennilerini alıp, sorularını cevapladı.
 
 
Kahvaltıda Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Emür, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Özel Kalem Müdürü Hüseyin Özdemir de hazır bulundu. 
Etiketler :
Giresun'da Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı -
09-01-2013 12:42
GİRESUN GÜNCEL
10 Yorum
Haberi Yazdır
YORUM YAZ
GÜNDEM
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Bitkisel ÜrünlerdoğalDoğal Alem
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© GİRESUN HABER AL
Kodlama : Networkbil.net