TURİZM SANAT YAZAR GÖRÜŞ GİRESUN GÜNCEL GİRESUN İLÇELERDEN KARADENİZ GÜNCEL TÜRKİYE GÜNCEL YURTDIŞI GÜNCEL PROFES. SPOR AMATÖR FUTBOL TOPAL OSMANAĞA RÖPORTAJ VEFAT
Ana Sayfa > GİRESUN GÜNCEL > Mete Bahadır Yılmaz Aday Adayı
Mete Bahadır Yılmaz Aday Adayı
Aday adaylığını açıklayan Mete Bahadır Yılmaz basın açıklaması yaptı.. ...
22-10-2013 23:18
GİRESUN GÜNCEL
0 Yorum
Haberi Yazdır
İlgili Haberler
Osman Ağa Bir Kahramandır
GİRESUN VAKFI'NIN TRT'YE TOPAL OSMAN AĞA TEPKİSİ
KULOĞLU “GAZİ TOPAL OSMAN AĞA ”BİZİM BAŞTACIMIZDIR”
GİREBİ İLE DOMUZ AVI
ÖNCELİĞİMİZ MODERN VE EKSİKSİZ BİR KÖY

METE BAHADIR YILMAZ
AK PARTİ GİRESUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞI
BASIN AÇIKLAMASI METNİ: 

Sayın basın mensupları, bugün beni yalnız bırakmayan Ak Parti il başkanım sn: Hasan Aydın a ve Merkez ilçe Başkanım sn: Av Aytekin Şenlikoğlu na, İlçe belediye başkanlarıma ve partimiz üyelerine, arkadaşlarıma ve yakınlarıma, geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz . 
Sağ olun, var olun.
Mart 2014 tarihinde, yani yaklaşık 5 ay sonra yapılacak olan mahalli seçimlerde Giresun Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı sizlerin vasıtasıyla kamuoyuna duyurmak istiyorum. Takdir önce Allah ın, sonra kamuoyunun ve partimizin yetkili kurullarınındır. 
Şimdi müsaadelerinizle talip olduğumuz işin gereği kendimi tanıtmak istiyorum. 
1973 Doğumluyum. Giresun’da yerleşik bir aileye mensubum. Çocukluğum ve Gençliğim Çıtlakkale, seyithoca, Sokakbaşı ve Çınarlar mahallelerinde geçmiştir. Giresun’u Sokak Sokak, adım adım yaşadım. İlk, orta ve lise tahsilimi Giresun’da yaptım. Giresun Lisesi mezunuyum. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Mezun oldum. İyi derecede İngilizce ve Rusça biliyorum. Farklı siyasi görüşlerin konuşulduğu geniş bir aile içinde büyüdüm.
Evliyim. Bir çocuğum var. Eşim de benim gibi Giresun Liseli olup KTÜ Tıp Fakültesi mezunudur. Giresun Devlet Hastanesinde uzman Doktor olarak görev yapmaktadır. O da Giresun’da yerleşik bir aileye mensuptur. 
Askerlikten sonra Çalışma hayatıma, ilimizde ve il dışında çeşitli eğitim, sağlık ve konut inşaatlarında şantiye şefi olarak başladım.
Son olarak Ulusal dijital istihbarat niteliğinde olan ;Türkiye’nin ilk Telekomünikasyon ve iletişim Başkanlığı Ankara Hizmet Binası inşaatı işini Proje Müdürü olarak bitirdim. Halen Giresun 2.organize sanayi bölge müdürlüğü görevini yürütmekteyim. 
Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Giresunspor da yöneticilik yaptım.
2004 yılında Ak Partiden Giresun Belediyesi meclis üyeliğine seçildim. İmar komisyonu üyeliği, İmar Komisyonu Başkanlığı ve daha sonra Belediye Başkan yardımcılığı yaptım.
Giresun aşığıyım. Giresun’u çok seviyorum. Şimdi Giresun Belediye Başkanlığına talibim. Partimin aday adayıyım. Dünya görüşüm, hayat felsefem, yaşam tarzım; kavgadan uzak, uzlaşıdan, fikir Alışverişinden yanadır. Mesleğim gereği çözüm odaklıyımdır. Hayata pozitif bakmayı severim. 
Sayısız projelerde mühendis olarak bulunmam, İmar Komisyonu Başkanlığı ve Belediye Başkan yardımcılığı yapmış olmam ve halen bu şehirde yaşıyor olmamdan dolayı, şehrimin sorunlarını da çözümlerini de biliyorum. Ortak akıl ve uzlaşı ile çözümlenmeyecek hiçbir sorun görmüyorum. 
Gezdiğim gördüğüm yerlerdeki iyi ve güzel şeylerin ilimiz de de olmasını istiyorum. İlimiz insanlarının çok iyi ve çok güzel şeylere layık olduğunu düşünüyorum. Nasıl Üniversitesi olduğunda, Tıp Fakültesi Olduğunda, çok sevindiyse; Havaalanı hizmete açıldığında nasıl çok sevinecekse; Çevre illerden önce şehir içi raylı sistemi, Metrosu olunca da sevinsin istiyorum. 
Artık çekilmez bir hal alan trafik sorunu çözümlensin istiyorum.
İlimizin güzel insanlarının gelir seviyelerine uygun, bol yeşil alanlı, çocuk oyun parklı, sosyal donatılı ve güvenli yeni yerleşim alanlarında insanca yaşamasını istiyorum. 
Şehrimizin ticaret hacmini artıracak, gelir seviyesini yükseltecek, yeni ticaret alanları ve alternatif yollar olsun istiyorum.
İlimiz insanlarına hiçbir zaman çok olmayacak, çok şeyler istiyorum.
Bana bu insanları sevmeyi, onlara hizmet etmenin ibadet olduğunu öğreten hocalarıma ve aileme saygılar sunuyorum.


Bu duygu ve düşüncelerle Giresun Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklıyorum. Sonuçta Ak Partiden birimiz aday olacak, kim başkan adayı oluşa olsun, Giresun menfaatleri ortak paydasında şahsım Mete Bahadır Yılmaz olarak partimin hizmetindeyim.
Cenabı Allahım hayırlısı ne ise onu nasip eylesin. Hepinize saygılar ve sevgilerimi sunuyorum.
HERŞEY DAHA GÜZEL BİR GİRESUN İÇİN…

Etiketler :
Mete Bahadır Yılmaz Aday Adayı -
22-10-2013 23:18
GİRESUN GÜNCEL
0 Yorum
Haberi Yazdır
YORUM YAZ
GÜNDEM
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Bitkisel ÜrünlerdoğalDoğal Alem
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© GİRESUN HABER AL
Kodlama : Networkbil.net